57-200 Ząbkowice Śląskie

ul. Krzywa 2

Tel/fax :74/ 815 12 25

    Tel: 797- 872- 137

Przedszkole Publiczne nr1 z Grupą Żłobkową w Ząbkowicach Śląskich

Koncert muzyczny "Karnawałowe rytmy" 23.01.2013 r.


 

          23 stycznia b.r. (świeżo po balu) pozostaliśmy nadal w karnawałowych rytmach.A to za sprawą koncertu muzycznego.

 "TRIO MARIAKI" z Meksyku wygrywało nam południowoamerykańskie rytmy.

Pan Irek przedstawił słuchaczom kilka ciekawostek o Meksyku(o jezyku, muzyce, stolicy,ludności).Trio w składzie Rafael, Rolando i Wiktor zagrało  i zaśpiewało dla dzieci kilka utworów o różnym tempie. Pierwszy z nich"Labamba"opowiadał o tym, że każdy w Meksyku nazywa siebie kapitanem,a nie marynarzem.

Drugi utwór wokalno-instrumentalny(wolniejszy i sentymentalny) nosił tytuł "Selito lindo"i opowiadał o pięknej kobiecie porównanej do pięknego nieba.

Skoczny utwór z filmu "Desperados"zachęcił dzieci do ruchowej ekspresji.

Rafael w swoim języku opowiedział o ubiorze w Meksyku.Nic nie zrozumieliśmy ,ale pan Irek wyjaśnił ,że na ubiór składa się srebrne lub złote sombrero-kapelusz,którego ogromne rondo chroni przed słońcem,apaszka lub muszka, koszula, zdobiony garnitur, czarne wypolerowane buty.W karnawale stroje się zmieniają.Kobiety zakładają na siebie kilogramy ozdób.

  Edukacyjną część konkursu dopełniła prezentacja instrumentów:skrzypce, gitara akustyczna , gitara klasyczna, ronoroco-który zawiera 10 strun, wystrugany z jednego kawałka drewna z wyrzeźbionymi z tyłu rysunkami, grzechotki,czyli marakasy oraz grająca skrzynka ,którą poznaliśmy już na ostatnim koncercie:kahone.

 Nadszedł czas na tańce. Przy utworze o temacie salsy dwie ochotniczki :Łucja i Karolina  ćwiczyły swój układ.A na koniec wszyscy wyginali się przy piosence "La kukaracza".


Artykuły

Powiększ obraz

Czytaj więcej o: