57-200 Ząbkowice Śląskie

ul. Krzywa 2

Tel/fax :74/ 815 12 25

    Tel: 797- 872- 137

Przedszkole Publiczne nr1 z Grupą Żłobkową w Ząbkowicach Śląskich

Wycieczka do Wrocławia-17.XI.2014r.

    W poniedziałek 17 listopada 2014r. rano grupy 4,5 i 6 latków wyruszyły na jednodniową wycieczkę do Wrocławia.W programie wycieczki był spektakl teatralny pt.: "Baśń o kluskowej bramie"rozpoczynający cykl nowych przedstawień teatralnych dla dzieci i młodzieży pod wspólnym tytułem Wrocławska Krasnolandia.Sztuka wystawiona przez artystów Dolnośląskiego Teatru Młodego Widza to wzruszająca historia wdowca, który tęsknił za swoją ukochaną żoną, jej pysznymi kluskami.Jego troski kończa się wraz z pewnym cudownym zdarzeniem.Tę intrygująca historię,piekne scenografie,znakomitą grę aktorską ,wzbogaconą o taniec, muzykę i piosenki  dzieci obejrzały  na scenie Wrocławskiego Klubu "Anima".

Po przedstawieniu razem z przewodnikami udaliśmy się na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego w poszukiwaniu krasnali.Pierwszym punktem zwiedzania była oczywiście Kluskowa Brama ,przy niej jeszcze raz wysłuchalismy prawdziwej dolnośląskiej legendy.Pani przewodnik dla grupy 5-6 latków zaprowadziła nas do Katedry Wrocławskiej, w której widzieliśmy "tron"-katedrę dla Biskupa . Przed obiektem ogladaliśmy jego miniaturę, głaskaliśmy grzywę lwa.Podziwialiśmy szopkę  ruchomą dla dzieci niesłyszących i niewidzących. Przechodziliśmy po moście miłości ,przy którym spotkaliśmy krasnala pomagającego rozpalać latarnie miejskie.Grupa 4 latków miała swojego przewodnika i w swoim tempie  odbywała spacer po Ostrowie Tumskim.Spotkaliśmy się w sali ATM na wspólnym obiedzie(zupka pomidorowa z bajkowymi kluseczkami i kluski z polewą truskawkową), zakończonym ciasteczkami na deser.Po takim spacerze i w takim miejscu nawet niejadki prosiły o dokładki.

W drodze powrotnej niektórym wycieczkowiczom opadły powieki i podróż spędzili na spananiu.Reszta podziwiała krajobrazy i zapadający zmrok.


To była wspaniała wyprawa, dzieci sprawiły się znakomicie. Brawo.

Artykuły

Powiększ obraz

Czytaj więcej o: