Fizyka dla smyka -goście w przedszkolu 16.XII.2014r.

16 grudnia 2014r. w naszym przedszkolu odbył się pokaz zjawisk fizycznych. Spotkanie przygotowała młodzież z klasy II e Gimnazjum Publicznego nr 1 pod kierunkiem pani Wioletty Wilk, biorąca udział w projekcie edukacyjnym pt."Fizyka dla smyka" Przedszkolaki poznały przewodniki prądu oraz przedmioty, które nie przewodzą prądu.Naelektryzowana przez pocieranie plastikowa rurka sprawiała,że włosy stawały na głowie, a drobne kawałki papieru tańczyły.Innym eksperymentem było odwrócenie do góry dnem pełnej szklanki z wodą ,przykrytej kartką papieru.Dzieci oglądały skaczące piłeczki, świecące świetlówki bez użycia prądu.Bawiły się w obrysowywanie choinki i gwiazdki tak, aby nie zapaliła sie żarówka.