Międzynarodowe dni książki dziecięcej-wizyty w Bibliotece Miejskiej-4-8.04.2016r.

Dzieci z grup 4-5 i 5 latków zostały zaproszone do biblioteki Miejskiej w Ratuszu . Okazją do wizyty był Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci ustanowiony w 1967 roku w celu uczczenia urodzin baśniopisarza H.Ch. Andersena.

Środowe(5 latków) i piątkowe(4-5 ltków) spotkanie w Baśniolandii rozpoczęło się od przeczytania baśni "Kopciuszek".Następnie dzieci rozwiązywały szereg zadań , które zadawał ABRKADABRA , a po ich rozwiązaniu postacie bajkowe mogły wrócić na swoje miejsce w baśniach.Na zakonczenie spotkania dzieci wykonywały ilustracje do ulubionych baśni, które zostały spięte w książeczkę, a grupa otrzymała wspólny Dyplom Baśniomistrza.