Teatr w przedszkolu-10.XII.2013r.

10 grudnia o 9.45 w sali przedszkolnej aktorzy z Teatru dla Dzieci i Młodzieży Moralitet z Krakowa rozłożyli scenerię i sprawili ,że dzieci poczuły się jak w prawdziwym teatrze.

Było to przedstawienie o perypetiach krasnoludki Miłki, która próbowała zmienić niegrzecznego krasnoludka Gutka.

Już po kilku scenach dzieci same zauważały skutki nagannego zachowania Gutka i nakazywały mu zmianę, proponowały co powinien zrobić.

Dopiero najstarsza krasnoludka Starutka Dobrutka za pomocą czarodziejskiego parasola i czarów wypowiadanych wspólnie z przedszkolakami zmieniła Gutka w grzecznego krasnoludka,który dziękował, prosił i przepraszał.

To było pouczające przedstawienie, a raczej utrwalające dobre nawyki naszych wychowanków ,bo przecież my dobrze wiemy co znaczą czarodziejskie słowa i ,że one nic nie kosztują, a wszystkim jest miło i przyjemnie.