57-200 Ząbkowice Śląskie

ul. Krzywa 2

Tel/fax :74/ 815 12 25

    Tel: 797- 872- 137

Przedszkole Publiczne nr1 z Grupą Żłobkową w Ząbkowicach Śląskich

Koncert muzyczny"Dookoła świata"-05.10.2015r.

 


  W pierwszy październikowy poniedziałek Pan Irek z Agencji Muzycznej Manta zabrał wszystkie przedszkolaki w muzyczną podróż"Dookoła Świata".

Podróż rozpoczęła się od Australii .Pan Olek grał na kiju deszczowym.Dzieci wysłuchały piosenki w języku hiszpańskim. Z kraju Kuba utworem z filmu Titanic granym na flażolecie  i tańcem irlandzkim przenieślismy się do Izraela.Oskar z grupy 4-5 latków przebrał się za Mijżesza i tańczył do utworu granego przez Pana Olka na instrumentach o nazwie:Quena i Zampona i Pana Irka na instrumencie-Charango.Kolejnym przystankiem była Brazylia. Usłyszeliśmy utwór grany na instrumencie-Berinbau,przedstawiający walkę w tańcu(Kapueira). Nastepnie dwoje dzieci z grupy 5 latków Lucjan i Adaś ubrani w ponczo i czulio na głowie wprowadzili nas do Ameryki Południowej tanczyli do muzyki i wokalu wykonanego w jezyku Indian Keczuba, z Gór Andów, z kraju Boliwia.Pan Olek ,który był w tym kraju opowiadał o zwyczajach tam panyjacych.

Dalej podróżowaliśmy do Meksyku.Odważny Lucjan ubrał kapelusz sombrero,który daje cień i śpiewaliśmy piosenkę,którą śpiewają tam dorośli i dzieci("śpiewaj i nie płacz").

To było barwne,ciekawe muzyczne spotkanie.